ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem

Zamknięcie ul. Mikołowskiej

Od poniedziałku, 27 lutego planowane jest zamknięcie części ulicy Mikołowskiej, w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Zamknięcie drogi związane jest z przebudową mostu nad rzeką Rudą w ciągu ulicy Mikołowskiej DW925.

Objazdy:

Zamknięcie ulicy potrwa do października tego roku, ponieważ stary most zostanie zupełnie rozebrany, następnie rozpocznie się budowa nowego obiektu, stąd tak długi czas zamknięcia ulicy. Wprowadzone zostaną objazdy dla obu kierunków ruchu ulicami:

  • ul. Mikołowska DW925, ul. Wielopolska przez Rondo Larisa, ul. Obwiednia Północna przez Rondo Europejskie, ul. Gliwicka DK78 przez Rondo Gliwickie, ul. Wyzwolenia, ul. Mikołowska DW925.

Ruch pieszych zostanie utrzymany i odbywać się będzie kładką.

Przypominamy jednocześnie, że na dalszym odcinku drogi, w dzielnicy Kamień trwa budowa tymczasowego obiektu mostowego na ul. Mikołowskiej, który będzie pełnił funkcję bajpasa utrzymującego ruch pojazdów podczas przebudowy głównego wiaduktu. Kierowców podróżujących ulicą Mikołowską prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie placu budowy.

Autobusy:

  • Linie 18 i 19 zostaną skierowane objazdem przez ulice: Stawową, Groborza i Przemysłową, z obsługą przystanków Paruszowiec-Piaski Stawowa, Paruszowiec-Piaski Błonia oraz Paruszowiec-Piaski Przemysłowa
     
  • Linie 16 i 51 zostaną skierowane ulicą Przemysłową bezpośrednio od skrzyżowania z ulicą Mikołowską, z pominięciem przystanków Paruszowiec-Piaski Stawowa i Paruszowiec-Piaski Błonia.

W rozkładach jazdy wprowadzone zostają niezbędne korekty, w tym w godzinach porannych linie 18 i 19 zostaną uruchomione w godzinach wcześniejszych, tak aby docierać do Śródmieścia w sposób pozwalający do dojazd do szkoły i miejsc pracy.

Prosimy o zapoznawanie się ze zmienionymi na czas remontu rozkładami jazdy. Szczegóły na stronie Komunikacji Miejskiej.

Za utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu:

W ciągu ulicy Mikołowskiej przebudowany zostanie zarówno most nad rzeką Rudą, jak i wiadukt drogowy, na przecięciu ze zlikwidowaną linią kolejową kolei piaskowej. Tymczasowy obiekt, którego budowa ruszyła 10 lutego, zapewni przejezdność drogi i ewentualny ruch pieszych podczas budowy nowego, głównego wiaduktu.

Natomiast budowa mostu nad Rudą będzie się już wiązała z koniecznością korzystania z wyznaczonych objazdów.  

Prace wykonuje wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" Spółka z o.o.  ze Skoczowa za kwotę blisko 23,4 mln zł. Warto dodać, że na realizację tej inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.

Termin zakończenia prac budowlanych zaplanowany jest na drugą połowę października 2023 roku.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności