Komunikaty

Zaprojektuj maskotkę Krainy Górnej Odry

Dzieci i młodzież do 18 roku życia zapraszamy do udziału w konkursie na projekt i nazwę maskotki marki turystycznej Kraina Górnej Odry.

Zaprojektuj jak ma wyglądać maskotka marki turystycznej Kraina Górnej Odry i wymyśl dla niej nazwę!

Dla zwycięskiego projektu graficznego i pomysłodawcy nazwy maskotki czekają bony upominkowe do sklepu sportowego o wartości 350 zł! Dodatkowo dla 6 projektów graficznych maskotki i 6 propozycji nazwy maskotki czekają wyróżnienia w postaci upominków!

Organizatorem konkursu jest Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku. Konkurs  związany jest z powstaniem  nowej marki turystycznej pn.  „Kraina  Górnej  Odry” promującej  Subregion  tworzony przez powiaty: raciborski, rybnicki  i wodzisławski oraz miasta na prawach  powiatów: Rybnik, Jastrzębie Zdrój i Żory.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 14 września br.  Wysyłajcie je na adres mailowy turystyka@subregion.pl
w tytule wiadomości wpisując Konkurs na maskotkę KGO
lub dostarczcie pod adres Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku ul. Rudzka 13 C, 44-200 Rybnik.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej konferencji, której termin zostanie podany na stronie konkursu.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie: Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.
 

Kraina Górnej Odry położona jest w południowo-zachodniej części województwa śląskiego, na pograniczu trzech pasów ukształtowania powierzchni Polski: pasa nizin, wyżyn i kotlin. Możemy tu wyróżnić następujące krainy geograficzne: Kotlina Raciborska i Płaskowyż Głubczycki (Nizina Śląska), Płaskowyż Rybnicki (Wyżyna Śląska), Kotlina Ostrawska i Kotlina Oświęcimska. Teren jest zróżnicowany od 178 m n.p.m. w Turzy koło Kuźni Raciborskiej w Kotlinie Raciborskiej do 325 m n.p.m (Góra Ramża) na Płaskowyżu Rybnickim, w zlewni rzeki Odry i zajmuje obszar 1354 km². Gęstość zaludnienia wynosi 473 osoby na km².  Więcej informacji na stronie   Krainy Górnej Odry.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności