ScrollTop-ico

Zimowy sen tężni i fontann 

Miejskie instalacje rekreacyjne już niedługo zostaną wyłączone na okres jesienno-zimowy. Z solankowych inhalacji na tężni skorzystać będzie można do 31 października. Trzeba będzie się też pożegnać z szumem wody w fontannach. 

Znajdująca się w dzielnicy Paruszowiec-Piaski tężnia przestanie działać 1 listopada. Nie będzie można więc skorzystać z instalacji i wdychać dobroczynnej dla organizmu solanki. Nie oznacza to jednak zamknięcia terenu – przypominamy, że spacerowicze i rowerzyści w tej okolicy mają do dyspozycji nowy, wygodny trakt pieszo-rowerowy, prowadzący wokół terenów tężni oraz wzdłuż paruszowickiego stawu. 

Do 31 października działać będą tzw. poidełka oraz fontanny i wodne atrakcje w parku tematycznym nad Nacyną, przed Urzędem miasta Rybnika oraz na skwerze Piownik. 

Dłużej niż zwykle, bo do 11 listopada, czynne pozostaną fontanny na Placu Jana Pawła II, na rynku oraz Placu Wolności. Związane jest to z planowanymi obchodami Święta Niepodległości.  Dbający o instalacje Zarząd Zieleni Miejskiej zastrzega, że w przypadku wystąpienia przymrozków fontanny w okresie planowanego działania będą nieczynne.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności