ScrollTop-ico
Kultura

Zmiany w programie RDL

Trwają 51. Rybnickie Dni Literatury. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, niektóre  planowane wydarzenia  zostały odwołane albo zmienił się ich charakter.

Odwołane i przesunięte na 2021 rok zostały spektakle: „Drach”  i „Cholonek”.

Zgodnie z planem czyli 16 października o  godz. 17.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z członkami kapituły nagrody oraz  z nominowanymi do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”: Natalią Budzyńską, Agnieszką Daukszą, Magdaleną Grochowską, Wojciechem Orlińskim i Mirosławem Wlekłym. Spotkanie poprowadzi Ewa Niewiadomska.

17 października o godz. 18.00 odbędzie się uroczystość wręczenia Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”. Nie będzie planowanego z tej okazji koncertu Grzegorza Turnaua (koncert przełożony na 2021 rok). Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności i będzie transmitowane na żywo na Facebooku.

Przypominamy, że Nagroda Literacka „Juliusz” została przyznana po raz pierwszy w 2016 roku. Od 2019 roku nagroda przyznawana jest za najlepszą biografię napisaną i wydaną po polsku w roku poprzednim. Laureatem corocznej Nagrody może być tylko jedna książka, za którą podczas październikowych Rybnickich Dni Literatury wręczana jest okolicznościowa statuetka oraz nagroda pieniężna w wysokości 50 tys. zł.

Kapitułę Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz tworzą w tym roku: Agata Passent, Małgorzata Szejnert, Aleksander Kaczorowski, Zbigniew Kadłubek (przewodniczący) i Michał Nogaś. Sekretarzem jury jest Aleksandra Klich.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności