ScrollTop-ico
Seniorzy

Zostań Silnym Seniorem

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mężczyzn, którzy ukończyli 60. rok życia, na zajęcia pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów, instruktorów oraz fizjoterapeutów.

– Chcemy, aby nasi seniorzy byli zdrowsi, sprawniejsi i silniejsi. Tak może się stać tylko w jednym przypadku, jeżeli będą spędzać czas aktywnie. My im to umożliwiamy – mówi Rafał Tymusz, dyrektor rybnickiego MOSiR.

Najpierw badania

26 i 27 lutego odbędą się badania potencjału wyjściowego uczestników. Takie same przeprowadzone zostaną również w trakcie oraz na zakończenie cyklu.

– Badania określą siłę mięśniową, zakres ruchomości, a także skład ciała i dostarczą informacji o stanie zdrowia badanego. To pozwoli nam na bezpieczne prowadzenie zajęć i ich odpowiednie monitorowanie – tłumaczy Magdalena Łata-Kunert z Centrum Rekreacji i Rehabilitacji BUSHIDO.

Celem zajęć Silny Senior ma być popularyzacja aktywnego spędzania wolnego czasu wśród mężczyzn w wieku 60+, a także popularyzacja ćwiczeń siłowych wśród grup seniorskich i jednoczesne obalenie mitu, że z siłowni mogą korzystać tylko osoby młode.

– Zależy nam także, aby uczestniczący w naszych zajęciach mężczyźni po prostu czuli się lepiej, byli bardziej witalni. Jeżeli uda się także zwiększyć u nich masę mięśniową, to będziemy bardzo zadowoleni – dodaje Magdalena Łata-Kunert, przekonując jednocześnie, że już jakiś czas temu udowodniono naukowo korzystny wpływ odpowiedniego treningu siłowego na zdrowie w wieku dojrzałym (np. gęstość kości).

Organizatorzy zajęć chcą także zapoznać seniorów z nowymi, ciekawymi formami aktywnego spędzania czasu.

„Bushido” i Boguszowice

Zajęcia, które rozpoczną się w marcu i potrwają rok, będą się odbywać pod nadzorem wykwalifikowanego personelu w Centrum Rekreacji i Rehabilitacji BUSHIDO i w boguszowickiej Hali Widowiskowo-Sportowej.

– Uczestników obowiązuje obecność na minimum dwóch zajęciach w tygodniu. Jest oczywiście możliwość korzystania ze wszystkich proponowanych zajęć. Na zachętę każdy uczestnik dostanie od nas sportową koszulkę – dodaje na zakończenie Magdalena Łata-Kunert. - Koszt uczestnictwa w programie to 50 zł.

 

SILNY SENIOR

Gdzie?

 • Centrum Rekreacji i Rehabilitacji BUSHIDO, ul. Floriańska 1
 • Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Jastrzębska 3b,

Zgłoszenia:

 • Telefoniczne: BUSHIDO: tel. 32 42 82 01, Hala: tel. 32 42 14 735, pływalnia AKWARIUM: 32 42 33 024 lub osobiste.

Badania wstępne:

 • 26 lutego – Rybnik-Nowiny - BUSHIDO (godz. 9.00 – 11.00)
 • 27 lutego – Rybnik-Boguszowice - Hala (godz. 9.00 – 11.00)

Program (zajęcia rozpoczynają się w marcu, czas trwania: 1 rok)

 • Hala w Rybniku-Boguszowicach:
  poniedziałek i środa 9:00-10:30 – trening siłowy
  piątek 9:00-10:30 – trening urozmaicający (basen, siłownia pod chmurką, boisko piłkarskie, Nordic Walking, boks, judo, wycieczka itp.)    
 • Bushido Rybnik-Nowiny:
  wtorek i czwartek do wyboru 9:00-10:30 lub 16:30-18:00 – trening siłowy
  piątek 9:00-10:30 – trening urozmaicający (basen, siłownia pod chmurką, boisko piłkarskie, Nordic Walking, boks, judo, wycieczka itp.)

Odpłatność:  Karnet miesięczny: 50,00 zł

Udostępnij:


Wszystkie aktualności