ScrollTop-ico
Smog

Dalsze kontrole i kolejne mandaty

Za nami kolejny tydzień obowiązywania uchwały antysmogowej – rybnicka Straż Miejska sprawdza, jak mieszkańcy wywiązują się z obowiązku wymiany kotła węglowego, użytkowanego dłużej niż 10 lat.

W minionym tygodniu strażnicy przeprowadzili kolejnych 245 kontroli – w ich efekcie zostało nałożonych 8 mandatów. Udzielono też 15 pouczeń.

Mandaty w wysokości  500 zł wystawiane są w sytuacji, kiedy właściciel nieruchomości nie dopełnił obowiązku wymiany źródła ogrzewania, i jak dotąd nie zrobił też żadnego ruchu w kierunku takiej wymiany.

Z kolei pouczenia udzielane są w przypadku, kiedy piec nie został wprawdzie wymieniony, ale właściciel nieruchomości jest w trakcie załatwiania formalności, związanych z instalacją nowego źródła ogrzewania (np. czeka na podłączenie do sieci gazowej albo ciepłowniczej, na dostawę pieca). W takich przypadkach strażnicy wyznaczają kolejne terminy kontroli.

Od początku stycznia przeprowadzonych zostało 749 kontroli,
w wyniku których nałożono 15 mandatów i udzielono 57 pouczeń.

Podczas ostatnich kontroli strażnicy miejscy „przyłapali” też na „gorącym uczynku” osobę, która spalała  odpady. Z ten czyn strażnicy nałożyli mandat w wysokości  500 zł.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności