ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Smog

Kolejne kontrole, kolejne mandaty

Za nami drugi tydzień obowiązywania uchwały antysmogowej – rybnicka Straż Miejska sprawdza, jak mieszkańcy wywiązali się z obowiązku wymiany kotła węglowego, użytkowanego dłużej niż 10 lat.

W minionym tygodniu strażnicy przeprowadzili kolejne 254 kontrole – w ich efekcie zostało nałożonych 5 mandatów karnych. Udzielono też 30 pouczeń.

Mandaty w wysokości 500 zł, wystawiane są w sytuacji, kiedy właściciel nieruchomości nie dopełnił obowiązku wymiany źródła ogrzewania, i jak dotąd nie zrobił też żadnego ruchu w kierunku takiej wymiany.

Z kolei pouczenia udzielane są w przypadku, kiedy piec nie został wprawdzie wymieniony, ale właściciel nieruchomości jest w trakcie załatwiania formalności, związanych z instalacją nowego źródła ogrzewania (np.czeka na podłączenie do sieci gazowej albo ciepłowniczej, na dostawę pieca). W takich przypadkach strażnicy wyznaczają kolejne terminy kontroli.

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej przeprowadzonych zostało 250 kontroli, w wyniku których nałożono dwa mandaty i udzielono 12 pouczeń.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności