Koronawirus

Dni Rybnika odwołane

Tegoroczne Dni Rybnika nie odbędą się. Święto miasta odwołane zostało ze względu na epidemię koronawirusa.

Dni Rybnika tradycyjnie odbywają się około połowy czerwca, czyli wtedy, kiedy miasto czci swojego patrona – Świętego Antoniego (13 czerwca). Kilkudniowe obchody upływają pod znakiem imprez kulturalno-rozrywkowych z udziałem wielotysięcznej publiczności.

Z wielkim żalem odwołujemy kolejne po majówce miejskie wydarzenie. Niestety, sytuacja epidemiczna, z którą wszyscy się mierzymy, jest nadal trudna, a organizowanie imprez masowych niemożliwe. Tegoroczne Dni Rybnika, ze względu na trudną sytuację finansową samorządów, miały być organizowane w nieco skromniejszej formule niż zwykle, jednak z pewnością byłyby doskonałą okazją do integracji społeczności miejskiej. Niestety, koronawirus wymaga od nas rezygnacji z wielu aktywności, które były nam bliskie – także z organizacji święta miasta – tłumaczy prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

W planach były: festiwal orkiestr dętych Złota Lira z udziałem Rafała Brzozowskiego, koncerty zespołu "Przygoda" wraz gośćmi z różnych kontynentów. Na zakończenie planowano  zorganizowanie strefy chill na kampusie z muzyką elektroniczną. Poza tym w centrum miały stanąć małe sceny, na których prezentowaliby się młodzi, debiutujący twórcy z Rybnika i regionu, była też koncepcja turnieju DJ-ów.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności