ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Inwestycje

Ekologiczne ogrzewanie i termomodernizacje w Niedobczycach

Nie tylko w dzielnicy Boguszowice, ale i w Niedobczycach realizowane są inwestycje poprawiające jakość powietrza. ZGM wymienia tam przestarzałe źródła ogrzewania i termomodernizuje budynki.

W Niedobczycach trwają prace związane z modernizacją wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych przy ul. Hetmańskiej 1, 5a i 7. Przy  Hetmańskiej 5 likwidowana jest kotłownia węglowa, którą zastąpi kotłownia gazowa budowana wraz z siecią zewnętrzną. Przy  Hetmańskiej 7 wykonano termomodernizację.

W Niedobczycach trwają też prace związane z modernizacją węzła cieplnego oraz ociepleniem wielorodzinnego budynku przy ul. Barbary 19. Modernizacja węzła cieplnego przeprowadzana jest też przy ul. Rymera 42. Z kolei budynki przy ul. Gen. Andersa 18, 20 i 28 są termomodernizowane i podłączane do sieci ciepłowniczej. Wartość wszystkich wymienionych robot szacowana jest na  ponad 4,4 mln zł.

Tymczasem na horyzoncie kolejne inwestycje w dzielnicy. Rozstrzygnięto przetargi i podpisano umowy na wykonanie termomodernizacji wraz z przyłączeniem do sieci ciepłowniczej budynków przy ul. Paderewskiego 31, 33, 35, 37 oraz Gen. W. Andersa 34, 36, 38, 40, 40A, 40B, 42, 42A, 44, 44A, 44B.

    Warto dodać, że inwestycje ZGM poprawiające jakość powietrza realizowane są przy wsparciu Unii Europejskiej.

    W Niedobczycach realizowane są projekty:

    Udostępnij:


    Wszystkie aktualności