Rower

Kolejny sezon z miejskim rowerem

W obliczu pandemicznych ograniczeń, indywidualna aktywność na wolnym powietrzu wciąż wydaje się dobrą opcją, dlatego na rybnickie drogi wraca rower miejski. Na miejskich jednośladach jeździć można od czwartku, 25 marca.

Zachęcamy do szukania oznak nadchodzącej wiosny na rybnickich trasach rowerowych – zwłaszcza w tak urokliwych miejscach jak bulwary nad Nacyną czy okolice stawów na Pniowcu czy Paruszowcu.

Do dyspozycji amatorów rowerowych wycieczek jest  80 rowerów czekających na 38 stacjach GeoVelo.

Warto pamiętać, że ze względów logistycznych, regularna dezynfekcja rowerów nie jest możliwa, dlatego zachęcamy użytkowników rowerów do samodzielnego i odpowiedzialnego zadbania o własne bezpieczeństwo:

  • miej przy sobie płyn, żel lub chusteczki antybakteryjne i przed skorzystaniem z roweru zdezynfekuj nimi rączki kierownicy i siodełko,
  • pamiętaj, by podczas korzystania z roweru miejskiego nosić rękawiczki i maseczkę.

Życzymy udanych i bezpiecznych wycieczek rowerowych. Dbajcie o siebie!

Polecamy również:

 

 

Aplikacja GeoVelo

Użytkowanie roweru można rozpocząć po zainstalowaniu aplikacji GeoVelo na smartfonie i zasileniu konta opłatą aktywacyjną w wysokości 10 zł. Aplikację można pobrać ze sklepów: Google play i AppStore. Oto jak zrobić to krok po kroku:

  • Pobierz i zainstaluj aplikację na swoim smartfonie.
  • Aktywuj aplikację, wnieś opłatę rejestracyjną 10 zł i zasil konto.
  • Odblokuj rower za pomocą aplikacji i ruszaj!
  • Po zakończeniu jazdy odstaw rower na wyznaczone miejsce parkingowe i zablokuj zamek.
  • Pamiętaj, aby zakończyć swoją jazdę w aplikacji.
  • Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: geovelo.pl

Opłata za wypożyczenie roweru wynosi 1,50 za każde rozpoczęte 30 minut, nie więcej jednak niż 9 zł za pełne 24 godziny. System oferuje możliwość wykupienia trzech rodzajów abonamentów: miesięcznego za 49 zł, trzymiesięcznego za 99 zł i rocznego za 199 zł.

W zeszłym sezonie rower miejski był wypożyczany 1 190 razy, oczywiście trzeba wziąć pod uwagę że działał on z przerwą spowodowaną pandemią pomiędzy 1 kwietnia a 6 maja 2020 roku. 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności