ScrollTop-ico
SeniorzyWydarzenia

Krystyna Giżowska i Czerwone Gitary na Dniach Seniora

Tradycją corocznego święta miasta stały się Rybnickie Dni Seniora. Specjalna oferta dla najstarszych mieszkańców miasta została przygotowana także w tym roku. Na finał koncert Krystyny Giżowskiej i Czerwonych Gitar.

W programie przede wszystkim ciekawe spotkania oraz występy artystyczne. Pierwszym akcentem tegorocznych Dni Rybnika będzie msza święta w intencji rybnickich seniorów:

Dni seniora właściwie rozpoczynają Dni Rybnika. Ma to w pewnym sensie znaczenie symboliczne: ci, którzy najdłużej uczestniczą w życiu miasta, rozpoczynają wielkie rybnickie świętowanie. Co ważne, Rybnickie Dni Seniora adresowane są nie tylko do seniorów, ale także do wszystkich mieszkańców Rybnika, którzy dzięki wydarzeniu będą mogli zobaczyć, jak wielki potencjał mają osoby w wieku 60 plus oraz jak ważną rolę pełnią w społeczeństwie - wskazuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Wydarzenia dla seniorów organizowane będą w różnych punktach miasta. W rybnickiej bibliotece czekać będą wystawy oraz wykłady i prelekcje na temat życia seniorów w Rybniku. Nie zabraknie akcentów artystycznych. W halo! Rybnik odbędą się wykłady wpisujące się w ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej "Senior Znaczy Szacunek" na temat bezpieczeństwa konsumenckiego osób starszych, szeroko rozumianej tematyki prozdrowotnej oraz nowych technologii.Przed punktem informacji miejskiej seniorzy będą mogli skorzystać z badań profilaktycznych (m.in. pomiar ciśnienia, spirometria i analiza wieku serca oraz densytometria, czyli badanie wytrzymałości i gęstości kości w kierunku osteoporozy). W programie przewidziane są również porady kosmetyczne oraz farmaceutyczne.

Na rynku zaplanowano koncerty. Wystąpią zespoły z Rybnika i okolic: Młode Rybniczanki, Chór Rybnickiej Rady Seniorów, Zespół Klika Machnika oraz Chór Seraf. Wydarzenie zwieńczą koncerty znanych i lubianych polskich gwiazd - Krystyny Giżowskiej i Czerwonych Gitar.

Rybnickie Dni Seniora 2018 - PROGRAM

 • 15.06 (piątek)

  Bazylika pw. św. Antoniego
  9.00 Msza św. w intencji rybnickich seniorów

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
  10.30-13.00 Wykłady, prelekcje, wernisaż wystawy "Ocalić od zapomnienia" oraz wystawa "Autoportret inspirowany znanymi malarzami"

 • 16.06 (sobota) 
  Halo! Rybnik
  10.00-16.00 Wykłady w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej "Senior Znaczy Szacunek" na temat bezpieczeństwa konsumenckiego osób starszych. Przed Halo! Rybnik w busach odbywać się badania profilaktyczne, porady zdrowotne 

 • 17.06 (niedziela) 
  Rynek
  16.00 Rozpoczęcie programu przez Przewodniczącą Rybnickiej Rady Seniorów
  16.10 Koncert Zespół Młode Rybniczanki
  16.50 Koncert Chóru Rybnickiej Rady Seniorów
  17.30  Koncert Zespołu Klika Machnika
  18.00 Koncert Chóru Seraf
  18.30 Koncert Krystyny Giżowskiej
  20.00 Koncert zespołu Czerwone Gitary
Udostępnij:


Wszystkie aktualności