ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Inwestycje

Nowy plac zabaw w Parku Czempiela

Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców dzielnicy Niedobczyce oddany został nowoczesny plac zabaw – powstał on na terenie Parku im. Henryka Czempiela.

Wykonane w parku prace objęły budowę placu zabaw dla dzieci wraz z urządzeniami zabawowymi, ogrodzeniem i bezpośrednią zielenią towarzyszącą. Parkową inwestycję, na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej, zrealizowała wybrana w przetargu firma FIOR Sp. z o.o. z Wrocławia, za kwotę 198 276,00 zł.

Warto dodać, że w najbliższej przyszłości, w ramach rewitalizacji parku, planowana jest też przebudowa istniejącej muszli koncertowej z amfiteatrem oraz budowa zaplecza, obejmującego pomieszczenia dla artystów oraz toalety publiczne. Przy muszli koncertowej znajdować się będzie scena,  posiadająca niezależne zadaszenie.

Miasto ubiega się też o unijne dofinansowanie do realizacji projektu  pn. "Zwiększenie funkcjonalności zabytkowego parku im. Henryka Czempiela w kontekście procesu rewitalizacji dzielnicy Niedobczyce w Rybniku”(obejmującego zarówno plac zabaw, jak i przebudowę muszli koncertowej). Wartość projektu to 3 291 784,57 zł, z czego wartość dofinansowania - 3 002 232,37 zł.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności