ScrollTop-ico
Paruszowiec-Piaski

Paruszowiec poleca się na spacer

Tężnia solankowa, malownicze molo, pachnąca łąka kwietna, a od niedawna również plac zabaw w formie parku linowego – słoneczne popołudnia warto spędzić na Paruszowcu.

Choć jesień za pasem, lato wciąż nie odpuszcza, zachęcając do spacerów czy rowerowych wycieczek. W Rybniku nie brakuje otoczonych ścieżkami rowerowymi miejsc rekreacyjnych. Najpopularniejsze z nich to oczywiście Pniowiec i otwarta niedawno trasa rowerowa do kolejki wąskotorowej oraz Paruszowiec i tonąca w zieleni i kwiatach tężnia solankowa.

Prócz zdrowotnych inhalacji warto tutaj dotrzeć po chwilę wytchnienia. Choć niedaleko stąd do centrum miasta, klimat panuje tu iście mazurski – malowniczy staw i prowadzące do niego molo z ławeczkami. Wokół samej tężni można się zrelaksować przy grach planszowych na przeznaczonych do nich stołach  lub przy lekturze, wypożyczonej ze stojącej nieopodal biblioteczki plenerowej. Dla spragnionych większych atrakcji powstał tu niedawno park linowy dla najmłodszych. Zapraszamy!

Zarówno rybnicka tężnia solankowa jak i park linowy powstały w ramach budżetu obywatelskiego (edycja 2017 i 2019). Zagospodarowanie najbliższego otoczenia (ścieżki, zieleń, infrastruktura) to zasługa pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej i Rybnickich Służb Komunalnych.

Udostępnij:


Wszystkie aktualności