ScrollTop-ico
Wydarzenia

Zaszczep się na majówce

Zbliżająca się wielkimi krokami Letnia Majówka będzie okazją do zadbania o swoje zdrowie. Drugiego dnia imprezy zrobisz podstawowe badania i zaszczepisz się przeciw Covid-19!

Nieszablonowa muzyka, plejada gwiazd i jedzenie z całego świata – to wszystko na rybnickim kampusie w ostatni weekend wakacji. 28 i 29 sierpnia podczas Letniej Majówki zagrają: Dream Light, Shyness, Baranovski, Kroki, Król, a na finał: Karaś/Rogucki.

W ramach wydarzenia, w niedzielę, 29 sierpnia, miedzy 11.00 a 20.00 zaplanowano też Dzień Promocji Zdrowia. Będzie można przede wszystkim zaszczepić się przeciw Covid-19 – na ul. Rudzkiej od 10.00 do 18.00 czynny będzie Powszechny Punkt Szczepień, w którym dostępny będzie m.in. preparat jednodawkowy. Pierwszych 300 osób, które się zaszczepią, otrzyma witaminy na zdrowie!

Dzień Promocji Zdrowia to także konsultacje fizjoterapeutyczne, psychologiczne i dietetyczne. Będzie można także wykonać spirometrię wraz z zabiegiem głębokiej stymulacji elektromagnetycznej. A do tego pomiar ciśnienia tętniczego, glukozy i saturacji, badania funkcjonalne wad postawy oraz badanie przesiewowe w kierunku zaćmy oka (tutaj zapisy pod nr tel.:  42 307 02 22).

Dla uczestników wydarzenia dostępny będzie też punkt konsultacyjno-edukacyjny, który wspólnie obsługiwać będą pracownicy Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Rybniku, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Policji.

Szczegółowe informacje na plakacie: 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności