ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Inwestycje

Kolejna inwestycja TBS

Ruszył nabór wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkań w zespole budynków wielorodzinnych przy ul. Gen. Okulickiego w Popielowie. Wnioski w Towarzystwie Budownictwa Społecznego można składać do 14 września.

Oferta TBS-u w dzielnicy Popielów to szansa na zamieszkanie w ciekawej i przyjaznej okolicy, w nowym budownictwie. To kolejna planowana inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom” w Rybniku, miejskiej spółki zajmującej się budową mieszkań na wynajem. Spółka buduje już mieszkania w centrum Rybnika przy ulicy Hallera, planuje też realizację inwestycji w dzielnicach - w Boguszowicach Starych i w omawianym Popielowie.

Koncepcja dla ulicy Okulickiego przewiduje budowę czterech wielorodzinnych budynków mieszkalnych z płaskim dachem. Segmenty A i B zaplanowano w układzie szeregowym, segmenty C i D będą wolnostojące.

Budynki będą miały trzy kondygnacje, w każdym znajdzie się 8 mieszkań – w sumie powstaną więc 32 lokale mieszkalne. Lokale będą 1-, 2- i 3-pokojowe, o powierzchni w przybliżeniu odpowiednio: 30, 47 i 62 m2. Mieszkania będą miały balkony oraz komórki lokatorskie. W każdym budynku na parterze przeznaczono po jednym mieszkaniu dla osoby niepełnosprawnej bądź starszej (brak windy). Zagospodarowanie terenu przewiduje m.in. budowę parkingu, placu zabaw i chodników – infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – wyjaśnia  Olgierd Zaraś, Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom”.

Szczegółowe informacje na temat naboru na stronie Towarzystwa  Budownictwa Społecznego "Twój Dom". Zapraszamy też do zapoznania się z opisem i kartami mieszkań.

Koncepcja zespołu zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej przy ulicy Okulickiego w Rybniku:

Przewidywany termin oddania do użytkowania: pierwsza połowa 2024 r.

Aby zamieszkać w budynkach TBS-u trzeba spełnić kilka warunków, m.in. dotyczących kwoty miesięcznie osiąganych dochodów. Minimalną wysokość partycypacji w kosztach budowy określono na poziomie 15%.
Z powodu dużej ilości pytań w zakładce FAQ na stronie internetowej TBS-u znajdują się odpowiedzi na najważniejsze z nich.

Dane kontaktowe TBS:

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o. o. w Rybniku

ul. Gliwicka 1
44-200 Rybnik
tel. 538 216 079
sekretariat@tbsrybnik.pl

Godziny otwarcia:
pon. - śr.: 7:30 - 15:30
czw.: 7:30 - 18:00
pt.: 7:30 - 13:00

Udostępnij:


Wszystkie aktualności