ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Inwestycje

Umowa na Okulickiego podpisana

Umowa z wykonawcą kolejnej inwestycji rybnickiego TBS – budowy czterech wielorodzinnych budynków mieszkalnych  przy ul. Okulickiego w dzielnicy Radziejów – podpisana. Dokument sygnowano 13 lutego w rybnickim magistracie.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na realizację zadania złożyła firma Remar Budownictwo Sp. z o.o. z Gołkowic Górnych. Koszt inwestycji to 13 274 403 zł. 

Będziemy jak najszybciej rozpoczynać budowę czterech budynków wielorodzinnych trzykondygnacyjnych, w każdym po osiem mieszkań, razem trzydzieści dwa mieszkania, czas realizacji inwestycji to osiemnaście miesięcy. Będziemy zamierzali, pomimo trudności na rynku budowlanym, żeby ta inwestycja oczywiście skończyła się w terminie, a jeżeli będzie możliwe, to chcielibyśmy ją zakończyć nawet przed czasem, jest to nasz pierwsza inwestycja w Rybniku – mówi Grzegorz Śliwa z firmy Remar Budownictwo.

Koncepcja dla ulicy Okulickiego przewiduje budowę czterech wielorodzinnych budynków mieszkalnych z płaskim dachem. Segmenty A i B zaplanowano w układzie szeregowym, segmenty C i D będą wolnostojące. Lokale będą 1-, 2- i 3-pokojowe, o powierzchni od 29 do 61 m2. Mieszkania będą miały balkony oraz komórki lokatorskie – wyjaśnia Olgierd Zaraś, Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku.

W każdym budynku na parterze przeznaczono po jednym mieszkaniu dla osoby niepełnosprawnej bądź starszej (brak windy). Zagospodarowanie terenu przewiduje m.in. budowę parkingu, placu zabaw i chodników – infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Przewidywany termin oddania do użytkowania zespołu budynków przy ulicy Okulickiego to III kwartał 2024 r. Wciąż można jeszcze składać wnioski na najem mieszkań w tej lokalizacji – spośród 32 lokali wolnych jest 6 mieszkań. Dokumenty można składać do 24 lutego – dodaje Olgierd Zaraś.

Szczegółowe informacje na temat naboru na stronie Towarzystwa  Budownictwa Społecznego „Twój Dom”. Zapraszamy też do zapoznania się z opisem i kartami mieszkań.

Oferta TBS-u w dzielnicy Popielów to kolejna inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom” w Rybniku, miejskiej spółki zajmującej się budową mieszkań na wynajem. Spółka buduje już mieszkania w centrum Rybnika przy ulicy Hallera oraz w Boguszowicach Starych przy ul. Sztolniowej.

Rynek mieszkaniowy to zagadniecie bardzo trudne, dlatego bardzo się cieszę, że w Rybniku prężnie działa Spółka TBS, która oferuje lokale na wynajem w różnych lokalizacjach miasta, w zależności od osobistych preferencji. Inwestycja na ulicy generała Okulickiego to szansa na zamieszkanie w ciekawej i przyjaznej okolicy, w nowym budownictwie. Z pewnością to propozycja dla osób szukających odskoczni od zgiełku miasta. Co ważne, o najem mieszkań w TBS może ubiegać się szerokie grono osób, także tych mniej zamożnych. W obliczu trudności z uzyskaniem zdolności kredytowej na zakup własnego mieszkania i wysokich czynszów na rynku prywatnym propozycja Rybnika jest bardzo atrakcyjna – zaznacza prezydent miasta Piotr Kuczera.

Aby zamieszkać w budynkach TBS-u trzeba spełnić kilka warunków, m.in. dotyczących kwoty miesięcznie osiąganych dochodów. Szczegółowe informacje na stronie Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Twój Dom".

Dane kontaktowe TBS:

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o. o. w Rybniku

ul. Gliwicka 1
44-200 Rybnik
tel. 538 216 079

sekretariat@tbsrybnik.pl

Godziny otwarcia:
pon. - śr.: 7:30 - 15:30
czw.: 7:30 - 18:00
pt.: 7:30 - 13:00

Przydatne linki:

Koncepcja zespołu zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej przy ulicy Okulickiego w Rybniku:

Udostępnij:


Wszystkie aktualności