ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Wydarzenia

Strefa aktywności przy ul. Hallera działa

Na placu po byłym parkingu przy ul. Hallera powstało czasowe miejsce aktywności dla mieszkańców. Zamiast „klepiska” jest tor pumptruckowy, ścieżka biegowo-rolkarska, miejsca do siedzenia, piaskownice dla dzieci, miasteczko ruchu drogowego.

Została ustawiona dodatkowo zieleń, by miejsce stało się przyjemniejsze, wykorzystano też parasole, które kiedyś służyły w innym miejscu.

- To czasowa strefa do momentu, kiedy na tym placu nie rozpoczną się kolejne inwestycje, które założyliśmy zgodnie z koncepcją Strefa Rzeczna. Przypomnę, że we wcześniej wyłonionych konkursach architektonicznych został wybrany projekt na Centrum Edukacji Artystycznej i koncepcja dotycząca budowy  80 mieszkań komunalnych – mówi prezydent Piotr Kuczera – Aktualnie trwa przygotowanie kosztorysów i projektów wykonawczych. Jeżeli mieszkańcom spodobają się przygotowane atrakcje, bierzemy pod uwagę przeniesienie tej strefy w inną część śródmieścia – tłumaczy prezydent.

 Warto zaznaczyć, że miejsce zostało przygotowane przez służby miejskie: Rybnickie Służby Komunalne, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach ich działań na rzecz miasta. Do przygotowania tego miejsca wykorzystano elementy, które wcześniej służyły w innych miejscach. Zakupiono jedynie niezbędne materiały do wykonania strefy za kwotę 15 tysięcy złotych. Czasowo w tym miejscu będzie się pojawiała strefa gastronomiczna.

 Zachęcamy mieszkańców, którzy chcieliby się w tym miejscu zaprezentować z jakimś ciekawym pomysłem na  aktywność, zgodnie z tym, co oferuje to miejsce, do kontaktu z  wydziałem kultury urzędu miasta.

 W tym tygodniu zostało zaplanowanych kilka wydarzeń na zakończenie lata, na które wstęp jest wolny:

  • Środa 28 sierpnia godz. 17.00,Znam przepisy ruchu drogowego– spotkanie dla dzieci z policjantem i oficerem rowerowym na temat zasad poruszania się rowerem w mieście,
  • Czwartek, 29 sierpnia od godz. 16.00 do 21.30, zawody rowerowe na pumptrucku „GoBike.pro Dual Pumptruck” organizowane przez MOSiR i Bartosza Giemzę, zapisy od godz. 16.00 w dniu imprezy,
  • Piątek 30 sierpnia od godz. 19 do 22.00, muzyka klubowa z didżejem - „Neon party”, spotkanie przy muzyce klubowej, w blasku delikatnych lampek, neonowych bransoletek wraz ze strefą gastronomiczną.
Udostępnij:


Wszystkie aktualności