Proces produkcji serialu jest bardzo złożony, a realizacja zdjęć plenerowych w Rybniku to ogromne przedsięwzięcie logistyczne.
– To jest ogromne przedsięwzięcie, bo to jest ekipa filmowa, a nie telewizyjna. Realizujemy serial metodą filmową, jesteśmy jedną z większych ekip, które zostały stworzone na potrzeby serialu. W realizacji zdjęć bierze udział około 80 osób. 30 osób przygotowywało to, żebyśmy mogli tutaj sprawnie przenosić się z miejsca na miejsce z naszymi 4 kamerami i 2 dronami! Jest to bardzo skomplikowane, ale tak wygląda realizacja filmu. Mobilizujemy się na okres kilkudziesięciu dni zdjęciowych, a wszystko jest przygotowywane na długo przed startem zdjęć. Największa praca została wykonana – teraz musi być tylko miła atmosfera, aktorzy muszą się dobrze czuć, reżyser musi być w dobrej formie. Mamy piękne plenery, pogoda dopisuje, jest co filmować – podkreślała Dorota Kośmicka-Gacke.
Diagnoza to serial 13-odcinkowy, który pojawi się na antenie stacji TVN we wrześniu.
– Jest to serial medyczny z tajemnicą wątku głównej bohaterki i 2 chirurgów, którzy stają na jej drodze – zdradza Dorota Kośmicka-Gacke.
Przy realizacji serialu wielkie nazwiska i gwiazdy pojawiają się po obu stronach kamery. Główne role zagrają Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Adam Woronowicz i Magdalena Popławska.
Maja Ostaszewska to aktorka wybitna, grała w wielu różnych produkcjach, ma na swoim koncie zarówno role filmowe jak i teatralne.
– Moja bohaterka owiana jest tajemnicą, widzowie będą krok po kroku odkrywać ją, dlatego nie mogę wiele powiedzieć. To jest bardzo ciekawa rola, przyjęłam ją, co jest dla mnie zobowiązaniem. Kocham mój zawód, to jest moja wielka pasja, traktuję go bardzo serio, do każdej roli przygotowuję się więc solidnie. Cały serial jest bardzo rzetelnie przygotowywany, konsultanci medyczni są cały czas na planie – mówiła Maja Ostaszewska.
Maciej Zakościelny, który wcieli się w postać doktora Michała Wolskiego, opowiadając o swojej postaci mówił:
– Jestem chirurgiem, ale również pasjonuję się muzyką - gram w zespole na perkusji. Jestem lekarzem, który nie jest pozbawiony empatii wobec pacjentów.
Rola wymagała sporego przygotowania
– Na początku myślałem, że ta rola nie jest dla mnie, nie wiedziałem, jakiego lekarza mogę zagrać. Ale kiedy byliśmy świadkami operacji w szpitalu, wtedy stwierdziłem, że to jest to, co chcę zrobić i że chcę w tym brać udział. Nasz serial nie jest jednak serialem stricte pokazującym życie lekarzy, głównym trzonem jest zagadka kryminalna i to, w jaki sposób będziemy poznawać życie bohaterów – dodał Maciej Zakościelny, który przyznał też, że jeszcze nie miał okazji zobaczyć Rybnika, podkreślając, że docenia klimat miejsc na Śląsku i ludzi, którzy tu mieszkają.
Serialowym chirurgiem jest też Adam Woronowicz:
– Razem z Maćkiem Zakościelnym tworzymy zespół lekarzy. Do roli chirurga przygotowywałem się na bloku operacyjnym. To jest świat, który mnie zafrapował, jest to bardzo interesujące – mówił aktor, podkreślając też wrażenie, jakie zrobił na nim Rybnik. – To bardzo urokliwe miejsce, lubię ten zakątek Polski, choć w Rybniku jestem pierwszy raz. Nie wiedziałem np., że w Rybniku trenowała piłkarska kadra narodowa Kazimierza Gorskiego i nie tylko – uzupełnił Adam Woronowicz.
W Rybniku swoje sceny nagrywa też Magdalena Popławska.
– Gram Martę Artman, jestem neuropsychologiem. Na bazie odkrywania kolejnych kart przeszłości głównej bohaterki oparta jest cała serialowa intryga – wyjawiła Magdalena Popławska.