ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
Wydarzenia

Rybnicki SIW wśród najlepszych w Polsce

Rybnik znalazł się w finałowej dziesiątce VI edycji RE:PL – Polski Rebranding Roku. Jest to ogólnopolski plebiscyt na najlepszą zmianę marki.

W konkursie biorą udział polskie marki i projektanci, którzy w danym roku przeprowadzili kompleksowe przeprojektowanie i zmianę tożsamości wizualnej.

Jury VI edycji Polskiego Rebrandingu Roku przyjęło łącznie 39 kandydatur marek, które w 2018 roku podjęły się zmiany swojej tożsamości wizualnej. Do finału wybrano 10 najlepszych propozycji. W marcu odbędą się obrady jury oraz drugie głosowanie elektorów po czym zostanie ogłoszony Najlepszy Polski Rebranding roku 2018.

- Cieszę się, że rybnicki projekt został doceniony przez grono profesjonalistów, takie wyróżnienie to kolejna promocja miasta. W tym roku wchodzimy w miasto głębiej – komentuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera – przygotowujemy system identyfikacji miejskiej. To będzie ogromny wysiłek i długotrwały proces, ponieważ mamy do uporządkowania tablice z nazwami ulic, kierunkowe wskazujące nazwy zabytków, mapy i wiele, wiele innych. Warto jednak podjąć ten trud by z czasem uporządkować chaos przestrzeni. 

Celem plebiscytu jest promocja dobrych praktyk z zakresu brandingu i projektowania systemów wizualnych oraz docenianie zmian wizerunkowych, odznaczających się wysoką jakością wykonania.

=> Więcej o konkursie RE:PL – Polski Rebranding Roku

=> Rybnicki System Identyfikacji Wizualnej

Udostępnij:


Wszystkie aktualności