Kopalnia

RDOŚ wznowiła postępowanie ws. kopalni

... jednak do urzędu miasta nie trafiły jeszcze informacje ze strony RDOŚ. Jedynie z krótkiego komunikatu umieszczonego na stronie internetowej dyrekcji wiadomo, że postępowanie jest wznowione na wniosek inwestora.

O swoich krokach spółka Bapro nie informowała miasta. Miasto wraz z mieszkańcami wniosło szereg uwag dotyczących postępowania środowiskowego prowadzonego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, których celem było zablokowanie planów spółki.

13 lipca br. spółka wniosła skargę do WSA na uchwałę rady miasta dotyczącą zmian w planach zagospodarowania przestrzennego, które miały zablokować powstanie kopalni. Miasto nadal jest przeciwne powstaniu kolejnej kopalni na terenie miasta, nasze uwagi do prowadzonego postępowania pozostają niezmienne.

Miasto z końcem czerwca złożyło skargę do WSA na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Śląskiego w sprawie tej samej uchwały (wojewoda uchylił uchwałę dotyczącą zmian w planach zagospodarowania przestrzennego, których celem jest zablokowanie inwestycji planowanej przez Bapro). W obu sprawach czekamy na wyznaczenie terminów rozprawy przez sąd.

Jednocześnie Miasto zaczęło wprowadzać kolejne zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, nadal mając na celu zablokowanie powstania tej inwestycji, aktualnie plan jest wyłożony, jednak ze względu na postępowania sądowe wprowadzenie tego planu nie będzie póki co możliwe.

 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności