ScrollTop-ico
Rybnik logo z godłem
WydarzeniaEdukacja

Podsumują projekt StratKIT

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji online poświęconej zagadnieniom zdrowej żywności i zrównoważonego rozwoju w obszarze posiłków serwowanych w instytucjach publicznych.

Wydarzenie, zaplanowane w środę, 13 października w godz. 9.30-12.30,
podsumuje blisko trzyletni projekt StratKIT,
realizowany w sześciu krajach nadbałtyckich.

Konferencja adresowana jest do dyrektorów, intendentów, personelu kuchennego, specjalistów ds. zamówień publicznych, nauczycieli – edukatorów żywieniowych oraz innych osób, które chcą, aby jadłospisy w stołówkach w instytucjach publicznych były bardziej zielone, prawidłowo zbilansowane, oparte na sezonowych warzywach i owocach, a jedzenie nie trafiało do kosza. 

Konferencja inicjuje debatę z udziałem wysokiej rangi panelistów reprezentujących sektory: kształtowania polityki, zamówień publicznych, badawczy, jak również – przemysłu. Uczestnicy będą mieli okazję do zadawania pytań i uczestnictwa w dyskusji. Podczas wydarzenia zostanie zainicjowany Zestaw Narzędzi Zrównoważonego Posiłku Publicznego w siedmiu językach. Zaprezentowanych zostanie ponad 50 narzędzi, zawierających zarówno inspiracje, jak i szczegółowe informacje na temat różnych aspektów przemian w kierunku zrównoważonego rozwoju, podzielonych na kilka obszarów tematycznych, łatwo dostępnych i łatwych do pobrania. Zademonstrowane zostaną również inne działania projektu,  w tym  –  pilotaże – informują organizatorzy, czyli  Biuro Europejskie Centralnej Danii we współpracy z partnerami projektu StratKIT.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim, z dostępnym tłumaczeniem na język polski.

Program konferencji oraz rejestracja


Projekt StratKIT jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg Baltic Sea Region. Więcej o projekcie: www.stratkit.eu  Przypomnijmy, że w ramach projektu, Rybnik, jako jedyne miasto w Polsce, przeprowadził działania pilotażowe w stołówkach trzech jednostek miejskich. 

Udostępnij:


Wszystkie aktualności